Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5841

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO NA PASJE

lis 3, 2016

Życie bez hobby? Można, ale po co. To jak pozbawiać się marzeń. Choć w dzisiejszym świecie zainteresowania bywają uważane za luksus, na który potrzebne jest mnóstwo czasu, ich brak prędzej czy później zaczyna doskwierać. Zostaje pustka i poczucie niespełnienia.

Przygnębiające? Ani trochę, bo na hobby nigdy nie jest za późno. Każdy etap czy pora życia są dobre, by nauczyć się lub zacząć doświadczać nowych rzeczy.
Zabierz się do tego już dziś. Pomyśl o swoich dawnych pragnieniach, o tym, co zawsze chciałeś robić, ale priorytetem była praca czy rodzina. Przypomnij sobie o zaniechanych planach czy projektach. Nie zamykaj się jednak w przeszłości. Współczesność oferuje nowe, nieznane wcześniej możliwości i szanse.

Bądź odważny. Bez względu, czy uszczęśliwiłyby Cię stare motocykle, podróż stopem przez Amerykę, robienie zdjęć, własny food truck czy zespół jazzowy, postaw na swoim. Nie myśl o oczekiwaniach społecznych. Szkoda nerwów na ich spełnianie. Zawsze znajdą się tacy, którzy widzieliby Cię co najwyżej w roli działkowca. Ale 50-tka to dziś nowa 30-tka. Możesz robić, co chcesz. Jeśli pielenie grządek uznasz za atrakcyjne – zrób to. Ale możesz też zamienić je na udział w partyzantce ogródkowej – miejskim ruchu, który pod osłoną nocy spontanicznie sadzi zieleń w zaniedbanej przestrzeni miejskiej.
Niedorzeczne? Nieprawda. Colin Farrell tańczy na linie, Rod Steward bawi się kolejkami elektrycznymi, a Woody Allen gra na klarnecie. Niepoważne kolekcjonerstwo to także wymysł zazdrosnych. Leonardo di Caprio kolekcjonuje figurki z Gwiezdnych Wojen, Tom Hanks – maszyny do pisania, zaś Johny Depp, hmmm, lalki Barbie. Ważne, by czuć się w zgodzie z sobą.

Nowe hobby to także nowe nawyki. Możesz zacząć dbać o kondycję i wygląd, zaczynając od najprostszych rzeczy. Od roweru, gimnastyki czy choćby od dobrego, uniwersalnego kremu do dojrzałej cery, który wygładzi i odmłodzi Twoją twarz*.
Nie musisz być modelem, by świetnie wyglądać. Choć w sumie – czemu nie?. Phillipe Dumas podpisał w tym roku pierwsze kontrakty z agencjami i wystąpił w kampanii marki Joop. Ma 60 lat i wcale nie pobił rekordu. Ten należy do Wanga Deshuna, 80-letniego gwiazdora pokazów w Pekinie. Karierę w świecie mody zaczął zaledwie rok temu. Miał 44 lata, gdy zaczął się uczyć angielskiego, blisko 50 lat, gdy założył grupę pantomimy i 70 lat, gdy zaczął przykładać się na siłowni.
Niedawne badania uczonych z Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego wykazały, że angażowanie się w hobby przyniesie Ci korzyści w życiu zawodowym. Sprawi, że łatwiej rozwiążesz problemy, będziesz bardziej produktywny, a jednocześnie chętniej pomożesz innym.  Życie prywatne też zyska. Pochłonięty własnym hobby odłączysz się na chwilę od codziennych trosk. Wrócisz do nich z nową energią, bo własne hobby zapobiega fizycznemu i psychicznemu przemęczeniu. Odstresowuje. I po prostu uszczęśliwia.

*JANDA Męski krem 50 + powstał w oparciu o technologię 3600, stworzoną specjalnie do męskiej skóry. Jednocześnie rewitalizuje ją, redukuje opuchnięcia i zmarszczki, przeciwdziała wiotczeniu oraz nawilża. Jej bazą jest kreator silnej skóry – naturalny składnik aktywny, który skutecznie poprawia kondycję skóry i nabudowuje ją. Dzięki łatwo wchłaniającemu się kremowi 50 + o przyjemnej konsystencji i neutralnym zapachu, skóra jest jędrna, wyraźnie gładsza, odżywiona i zmiękczona.